KARGO VE TESLİMAT ŞARTLARI

MADDE 1. ŞARTLAR

50 TL altında kalan alışverişlerde kargo ücreti Alıcı tarafından ödenir. 50 TL ve üzeri alışverişlerde ise kargo ücreti fabooks tarafından karşılanır. İade işlemlerinde ürün hasarlı, kusurlu vs. değil ise kargo ücreti alıcıya aittir.

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler kargo şirketleri tarafından size ulaştırılacaktır. Kargo Takibini, ürün kargoya verildikten sonra size ulaşan kargo numarasıyla yapabilirsiniz. Ölçü, renk vb. ihtiyari nedenlerle Ürün değişimi yapılan ürünlerde ve iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.

Pazartesi – Cuma saat 12.30’a kadar verilen siparişleriniz en geç 24 saat içinde, Cuma günleri saat 12.30’dan sonra veya hafta sonları verilen siparişler ise takip eden Pazartesi günü kargoya verilir. Ürün açıklamasında gönderim tarihi hakkında herhangi bir özel not bulunduğu koşullarda açıklamada belirtilen gönderim süresini dikkate alınız.

MADDE 2. HUSUSLAR

Siparişinizi Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz UPS KARGO firması tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Bu durumda, ürünün depomuzdan sevkinden itibaren süreç kargo firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek yırtılma, delinme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.

a. Ürün teslimatında size ulaşan paket adedi ile lojistik firması nakliye faturasında belirtilen paket adetinin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer paket sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve konu ile ilgili tarafımıza bilgi maili atınız.

b. Ürünlerin size ulaştığı esnada teslim alacağınız paketlerin üzerinde herhangi bir ezilme veya darbe olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu şekilde ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız ürünü lojistik görevlisinden tutanak ile teslim alınız ve konu ile ilgili tarafımıza bilgi maili atınız.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesini önemle rica etmekteyiz. Aksi durumda hareket eden müşterilerimiz, satın almış oldukları ürüne gelebilecek tüm zarardan direkt olarak sorumlu olacaklardır.