fabooks

İnteraktif Kitaplar Bize Ne Katar?

Start Where You Are - Kişisel Keşif İçin Bir Günlük

Son zamanlarda sayısı ve çeşitleri giderek artan yeni bir kitap türü var, kişisel gelişim kitapları. Bunların algısı şu anda her yeni şey gibi çeşitli kesimlerce tartışılsa da, yadsınamaz bir şekilde bu kitapların fayda gösterdikleri gözlemleniyor. Kişisel gelişim kitaplarının yeni bir türü olan interaktif kitaplar ise evinizdeki terapist gibi davranarak size sorunlarınızı teşhis etme, anlamlandırma ve çözme şansı tanıyor.

Faydaları

Hiç fark etmediğiniz şeyleri fark etmenizi sağlarlar.

İnteraktif kitaplar sorunu bulma yolunda size yakın çevrenizdeki insanların dahi sormayacağı soruları sorarlar. Çevrenizdeki insanların gerek sizi korumak, gerek sizi kırmamak ya da farkında olmadıkları için sormadıkları soruları size sorarlar, ve birçok doğru soru ile problemlerinizi doğru adlandırmanıza yardımcı olurlar. Başlangıç noktanız doğru olduğu sürece de çözüme bir adım daha yakınsınız demektir!

Cevapları yazmanız gereken bir kitapta sorulardan kaçamazsınız. İnsanlarla konuşurken geçiştirebileceğiniz konulara interaktif kitapların düşündürücü, açık uçlu sorularında yakalanmanız çok olasıdır. Sayfaları geçerek kaçamayacağınız soruları cevaplamak sizin kendinizle ve değiştirmek istediğiniz durumlarla olan bağınız açısından çok anlamlıdır.

Gizlilik problemi olmadığından içinizden geldiği gibi yazarsınız, kendinizle yüzleşirsiniz. Toplum içinde veya bir başkası ile sorunlarınızı konuşurken ister istemez imajınızı düşünerek çeşitli düzeltmeler yapabilir ya da bazı şeyleri anlatmamayı seçebilirsiniz. Ancak bir interaktif kitapta çekineceğiniz kimse yoktur. Sizden başka sizi yargılayacak kimse yoktur. Bu nedenle hem içinde olduğunuz durumu, yaşadıklarınızı daha rahat ifade edebilirsiniz. Hem de kendinizi yazdıklarınız üzerinden bir kez daha tanırsınız.

İnteraktif kitaplar sizi plan yapmaya ve adım atmaya yönlendirir. Çözüme ilişkin fikirleri bulduğunuzla kalmazsınız. Bir taraftan onları gerçekleştirecek adımları da planlarsınız.

Tüm bu farklarla işte şimdi hazırsınız. Sorunlarınızı çözmek için hazırlık aşamalarını bir interaktif kitap aracılığıyla tamamladınız. Şimdi harekete geçip hayatınızı değiştirme zamanı!